Drodzy Mieszkańcy Województwa Podkarpackiego,
 
przed nami Święto Narodowe Trzeciego Maja. W tym roku będziemy obchodzić 229. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Ustawy Zasadniczej. Święto Trzeciego Maja jest podniosłym i ważnym wydarzeniem dla naszej tożsamości narodowej. W przededniu tego święta obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w którym wywieszamy biało-czerwoną flagę państwową.

Trzydziestu trzech młodych ludzi złoży jutro ślubowanie na sali audytoryjnej urzędu marszałkowskiego. W ten sposób zostaną zaprzysiężeni na radnych do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Akty powołania wręczył im marszałek Władysław Ortyl i przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz.

Przedstawiciele Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego wyrazili swoją wdzięczność za trud i wykonywaną pracę przez wszystkich pracowników służby zdrowia w dobie koronawirusa. Na Facebook’owym koncie został zamieszczony kolaż zdjęć członków Sejmiku, którzy w swoich dłoniach trzymają kartki z napisami, m.in. #Dziękuję, #DziękujęMedykom, #DziękujęLekarzom #DziękujęRatownikom #DziękujęPielęgniarkom. W ten sposób pokazali oni solidarność oraz szacunek dla tych, którzy podejmują ciężką walkę z wirusem na pierwszej linii frontu.